Auto-Moto sport - ENEOS Motorový olej

 

Kvalitní produkty ENEOS jsou již dlouhou dobu přítomny v motoristickém sportu a touto cestou se dostávají i do povědomí široké veřejnosti. Dosažené výsledky sponzorovaných týmů dokazují, že produkty ENEOS chrání motor i při jeho extrémní zátěži

ENEOS v motoristickém sportu Česká republika

ENEOS produkty doporučují jezdci v Rally Karel Trojan s vozem Škoda Fabia R5, Jan Vonka s vozem Porsche 997, Pavel Řihák s vozem Honda Civic 1,6 CVVT. V závodech ME do vrchu Milan Hrubý s vozem Škoda Fabia FR16, Rally Roman Vlas s vozem Octavia KitCar


View the embedded image gallery online at:
https://www.eneos.cz/cs/auto-motorsport-cz#sigFreeIdc25b3b7f51

 

MOTO GP

Není náhoda, že právě ENEOS je od roku 2012 jedním z hlavních sponzorů Yamaha MOTO GP, protože tým Yamaha je jedním z nejúspěšnějších závodních stájí světového mistrovství MOTO GP. Závodníci jako Ben Spies, Jorge Lorenzo, Valentino Rossi a aktuálně Maverick Viñales se stali pravidelnými účastníky sérií těchto světových závodů týmů.

View the embedded image gallery online at:
https://www.eneos.cz/cs/auto-motorsport-cz#sigFreeIda83b572ec8

 

Nascar

V americkém závodě Nascar ENEOS zastupovali závodníci Akinori Ogata (Toyota Camry) a Kyle Larson (Chevrolet Camaro).


View the embedded image gallery online at:
https://www.eneos.cz/cs/auto-motorsport-cz#sigFreeId8d0ef0af1f

Dakar Rally

V roce 2003 se tým ENEOS Mitsubishi Ralliart mohl postavit na pomyslný nejvyšší stupeň vítězů po té, co s Mitsubishi Pajero Evolution vyhrál Telefonica Dakar Rally. Japonsko/německý tandem (Hiroshi Masuoka a Andreas Schulz) po 19. dni a ujetí 5216 závodních kilometrů (celková vzdálenost 8552 Km) dojel s fantastickým náskokem 1 hod 52 minut 18 sekund!

View the embedded image gallery online at:
https://www.eneos.cz/cs/auto-motorsport-cz#sigFreeId091873fa45

Převahu vozů Mitsubishi dokazují výsledky z 16 rychlostních úseků, když právě v 11 úsecích vozidla japonské výroby byly nejrychlejší. Jako druhý skončil pilot týmu Team ENEOS Jean-Pierre Fontenay s kolegou Gillesem Picardem, třetí byl Stephane Peterhansel a Jean-Paul Cottret. V řadě Mitsubishi oslavil své již osmé vítězství závodu v těžkých pouštních podmínkách a s výrazným přispěním motorových olejů ENEOS, které spolehlivost vozů podpořili.

 

Super GT

ENEOS je od roku 2008 hlavním sponzorem série závodů Super GT, týmu Toyota Lexus Team Le Mans startující ve skupině GT500. Celý povrch supersportovního vozidla Lexus SC430 slouží jako reklamní plocha.
Do tandemu s japonským mistrem z roku 2007 Daisuke Ito se podařilo v roce 2003  podepsat smlouvu se se závodníkem Björn Wildheimem, který v závodě Formule 1 závodil v roce 2003 za stáj Jordan, v roce 2004 za Jaguar.

View the embedded image gallery online at:
https://www.eneos.cz/cs/auto-motorsport-cz#sigFreeId39a01bdd02

Formule 1

ENEOS byl od roku 2000 sponzorem vozu BAR Honda F1 - automobilové královské disciplíně. Během tohoto období získal Jenson Button s BAR Hondou na Hungaroringu své první nezapomenutelné vítězství v prvním kole závodu. ENEOS od roku 2006 dodával závodní olej ve Formuli 1 i japonskému týmu Sper Aguri.

View the embedded image gallery online at:
https://www.eneos.cz/cs/auto-motorsport-cz#sigFreeId202accb253

 

Drift

ENEOS se účastní driftových závodů v USA, kde sponzoruje Tannera Fousta, který je za oceánem velmi oblíbený.

View the embedded image gallery online at:
https://www.eneos.cz/cs/auto-motorsport-cz#sigFreeIdf37e2639c1

 

 

Global Rallycross Challange

V rámci závodů GRC, nové disciplíně ve Spojených státech, se stal hlavním sponzorem Samuela Hübinetta přezývaného „Šílený Švéd“, který se stal miláčkem publika díky okázalé podívané, kterou se svým závodním vozem předvedl.

View the embedded image gallery online at:
https://www.eneos.cz/cs/auto-motorsport-cz#sigFreeIdef703101e7